Ana sayfa » Sağlık » Her derde deva her derde deva
Sağlık

Her derde deva her derde deva

Beyaz soğanla hazırlanan kür kanserden koruyor, kilo vermeyi hızlandırıyor, prostat büyümesini önlüyor, hanımlarda doğurganlığı artırıyor.

Soğan kürü, miyom, polikistik over, iyi huylu prostat büyümesi, kıl dönmesi, hamile kalma, menopoz benzer biçimde rahatsızlıklarda tedavi amacıyla kullanılan bitkisel bir kürdür. Soğan, evlerimizde yemeklerimizde kullandığımız sebze olmanın haricinde, muhteviyatında bulunan B, A ve C vitamini, iyot, silis, fosfor, kükürt benzer biçimde maddeler, antibiyotik görevi icra eden içeriklerle hazmı kolaylaştıran fermentlere sahip olan şifalı bir sebzedir. Soğan tüketiminin fazla olduğu ülkelerde, kanser hastalığının daha azca görüldüğü tespit edilmiştir. Evlerinizde taze olarak hazırlayabileceğiniz kür, 15 gün süresince tertipli olarak kullanıldığında hastalığınıza deva olabilir.

NASIL HAZIRLANIR? 

Kürü hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler bir tane kabuklu kuru soğan ve 2 bardak klorsuz sudur. Soğanı kabukları kırmızı ya da mor kabuklu olandan seçmemelisiniz. Bunlar yapılacak kürde etkili olmamaktadır. Sizin kullanacağınız yemeklerde kullanılan beyaz soğandır. Soğanı kök ve kabuğuyla beraber kullanacağımızdan, yıkayıp sirkeli suyun içinde bir süre bekletmelisiniz. Bu şekilde dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu bir tencerenin içine koyarak, ocağın üstünde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonrasında kuru soğanı dört bölüme bölerek içine atın. Bu şekilde ortalama olarak 15 dakika kadar kaynatmanız, kürü hazır hale getirecektir. Kullanıma hazır olması için birazcık ılımasını beklemelisiniz.

NASIL UYGULANIR? 

– Soğan suyuyla hazırlanmış olan kür, sağlık problemlerine yarar sağlaması açısından minimum 6 ayda bir kere 15 gün süreyle uygulanmalıdır. Bu süreyi aşmamaya dikkat edilmelidir.

– Hazırlanmış olan kürü ılık olarak tüketmelisiniz.

– Öğle ve akşam yemeklerinden 10 dakika ilkin bir bardak içmelisiniz.

– Daima içeceğiniz kür taze olarak hazırlanmalıdır.

– Kürü hazırlamak için ne olursa olsun açık kahverengi kabuklu beyaz soğan kullanılmalıdır.

– Kullanılacak soğanların dış kabuğu kuru ve taze olması gerekir. Çimlenmiş ve köklenmiş olanlar bayattır.

FAYDALARI NELERDİR? 

– Hanımlarda meydana gelen çikolata kisti (endometriosis) ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edicidir.  Polikistik over sendromu tedavisinde faydalıdır.

– Bayanların yaşamış olduğu tane düzensizliğini ortadan kaldırmada oldukça etkilidir.

– Menopoz şikayetlerini azaltmak için içilmelidir.

– Kıl dönmelerinde yarar elde edecektir.

– Hamile kalmak isteyenlerin, problemlerine deva olacaktır.

– Ciltte çıkan iltihaplı sivilce ve aknelerde tedavi edicidir.

– İçeriğindeki sulfosid sebebiyle antibiyotik özelliğine haizdir.

– Dolaşım sistemini düzenler.

– Bağışıklık sistemini güçlendirici tesirleri bulunmaktadır.

-Vücutta meydana gelen yağlanmayı azaltacağından, zayıflamaya destek sunar.

– Stres giderici ve balgam söktürücü tesirleri vardır.

– Prostatta oluşan iltihapları azaltıcı tesirleri sebebiyle, ağrıların azalmasına yardımcıdır.

– Pişmemiş soğan tüketimi, yiyecek sonrasında kandaki total gliserit oranını düşürür.

– Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesini önler.

SADECE BEYAZ  SOĞAN KULLANIN

Soğan suyu kürü için muhakkak beyaz soğan kullanılmalı, kesinlikle mor ya da kırmızı soğan tercih edilmemelidir. Soğan suyu kürünün hazırlanışı ise şöyledir: Bir orta boy beyaz soğan dörde bölünür. Kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya bölünen soğanlar eklenmiş olur. Ocakta 15 dakika kaynatıldıktan sonrasında içine herhangi bir şey eklenmeden öğlen ve akşam yemeklerinden ilkin bir bardak 15 gün süresince içilmelidir. Soğan suyu kürü 15 gün tertipli içildikten sonrasında 6 ay ara verilmeli ve 15 gün daha tertipli olarak içilmelidir.

İNCİR KÜRÜYLE DESTEKLEYİN 

Hamile kalmak isteyenler de soğan suyu kürünü korkmadan deneyebilirler. Tane döneminde uygulanmasının hiçbir sakıncası olmayan soğan kürü, hamile kalmak isteyenler tarafınca tane bitiminden sonrasında 7 gün içinde başlanmalıdır. Kür uygulandıktan sonrasında 2. adetinizi görmeden 10 gün ilkin yine 5 gün yada 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız.

Yazar hakkında

saglik

Yorum

Yorum yapmak için burayı tıklayın